• Türkçe
  • English
  • Deutsch

Yeditepe Üniversitesi Meslek Yüksekokulu;

Teori ile pratik deneyimi birleştirerek Sektörün ihtiyacına yönelik iş hayatına hazır, mesleğine hâkim, Ulusal ve Uluslararası işyerlerinde Tekniker, Uzman Teknik Eleman ihtiyacını karşılayacak ayrıcalıklı mezunlar yetiştirmektedir.

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye'de ilk defa Almanca eğitim veren bir Meslek Yüksekokulu açarak her biri Alman ekolünden yetişmiş ve sektör tecrübesi olan Akademisyenlerden ders alacak öğrenciler, hem Türkiye de hem de Almanya'da tercih edilecek mezunlar olacaktır.

Meslek Yüksekokulumuzdaki Endüstri 4.0 ile birlikte yeniden şekillenen Sektörlerin ihtiyaçlarına adapte olabilecek, yaratıcı düşünmeyi ön planda tutarak etkin karar verme becerilerini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Bünyemizde bulunan tüm Programlar ön lisans düzeyinde en az %30 Almanca dilinde 2 yıllık eğitim sonrasında iş hayatına hazır profesyoneller yetiştirebilme amacıyla, teorik ve uygulamayı birleştiren bir ders programları dinamik olarak güncellenmektedir.

Öğrenciler 4. dönemde en az 3 ay boyunca uzmanlık alanlarına uygun firmalarda tam zamanlı olarak Mesleki İşyeri Uygulaması ve Bitirme Projesi hazırlayarak bilgi ve becerilerini geliştirme imkânlarını bulmaktadır.

Farklı uzmanlıkların ihtiyaç duyulduğu sektörler için Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilerimize Çift Ana dal / Yan dal olanakları sunarak farklı uzmanlıkları edinerek farklı kariyer fırsatları da sağlanmaktadır.